Domovská stránka > Autor: Elie Wiesel

Elie Wiesel

Elie Wiesel, spisovatel, publicista a filozof, nositel Nobelovy ceny, se narodil 30. září 1928 v transylvánském městě Sighetu (nyní Sighetu Marmației na území Rumunska), kde vyrůstal v ortodoxním židovském rodinném prostředí.
V roce 1944 byl s celou rodinou deportován do koncentračního tábora Osvětim na polském území. Krajně tragické prožitky z posledních dvou let války líčí v této knize.
Po válce se díky židovské humanitární pomoci dostal do Francie, kde později studČíst víceoval na Sorbonně a kde také začal působit jako publicista. Jeho první ve francouzštině napsaná kniha Noc (La nuit) vyšla v r. 1958, jejího vydání si však téměř nikdo nevšiml. Dnes je ovšem Noc – spolu s knihou Je-li toto člověk Primo Leviho (LEDA, 2019) a Deníkem Anny Frankové – považována za jedno z nejvýznamnějších děl o holocaustu.
Elie Wiesel žil od poloviny padesátých let v USA, přednášel především na Bostonské univerzitě a napsal několik desítek knih. V roce 1986 se stal laureátem Nobelovy ceny míru, a to za dlouholeté úsilí při obraně lidských práv a za literární tvorbu. Zemřel v New Yorku 2. července 2016

Knihy autora

Noc

Připravujeme

Ve městě Sighetu, jež za války obsadilo Maďarsko, prožívá Elie dětství ve zbožné židovské rodině. Lidem se zdá, že válka je kdesi daleko a že dřív než nacisté tady budou Rusové. Na jaře 1944 ale přijdou Němci a v krátké době deportují Židy do vyhlazovacích táborů. ...

278 Kč

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 31 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 29 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“