Domovská stránka > Autor: Erik Larson

Erik Larson

Erik Larson (1954) je absolventem University of Pennsylvania (obor ruské dějiny, jazyk a kultura) a Columbia University (žurnalistika). Jako publicista přispívá do významných periodik, například do The Wall Street Journal, Time Magazine a The New Yorker.
Především je však autorem osmi knih, z nichž šest zaujalo přední příčky na žebříčku bestsellerů. Jeho nejznámější díla lze označit za beletrizovanou historickou literaturu faktu: mají románovou podobu, přesto se důsledně drží Číst vícereálného průběhu událostí a vystupují v nich reálné osoby. Próza WINSTON CHURCHILL: VRCHOLY A PÁDY je mezi nimi nejnovější.
Česky dříve vyšly knihy V zahradě bestií (2012, anglicky In the Garden of Beasts) o rodině amerického velvyslance v Hitlerově Německu třicátých let 20. století a Ďábel v Bílém městě (2017, anglicky The Devil in the White City), skutečný příběh z doby velké světové výstavy v Chicagu roku 1893, městě v té době současně sužovaném řáděním sériového vraha. Larson se zaměřil i na další pohnuté události a období, jako bylo potopení parníku Lusitania v roce 1915 (Dead Wake: The Last Crossing of the Lusitania) či katastrofa z roku 1900, kdy část pobřeží Texasu zpustošil dosud nejhorší hurikán (Issacʼs Storm). V ranějších knihách se zabýval rovněž otázkou držení zbraní v USA či kontroverzním sledováním spotřebitelů obchodními firmami.
Larson o psaní také přednáší, a to jak na několika univerzitách, tak pro širší publikum po celých Spojených státech. Jak sám zmiňuje i v úvodu této knihy, ze Seattlu se nedávno přestěhoval na Manhattan. S manželkou – lékařkou mají tři dcery, které se z rodinného hnízda postupně rozlétly do nejrůznějších míst a oborů.

Knihy autora

Vrcholy a pády Winstona Churchilla

edice: ŽIVOTY
NovinkaSkladem

TAK SKVĚLÁ JE MÁLOKTERÁ KNIHA! – Bill Gates

Winston Churchill se stal premiérem v nejtěžší chvíli, v květnový den roku 1940, kdy hitlerovci vtrhli do Nizozemska, Belgie a Lucemburska, kdy se už schylovalo k zoufalé evakuaci spojeneckých jednotek z Dunkerku a kdy ...

498 KčZaregistrujte se
a získejte 20% slevu

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 30 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“