Domovská stránka > Autor: Kristina McMorris

Kristina McMorris

Američanka KRISTINA McMORRISOVÁ (1974) má po otci japonské kořeny, vystudovala kalifornskou Pepperdine University a žije s rodinou v Oregonu. Od devíti let vystupovala jako moderátorka dětského televizního pořadu, působila v mediálním marketingu a dodnes s oblibou vede nejrůznější workshopy.

Při psaní historické beletrie se inspiruje skutečnými událostmi a v zápletkách klade důraz na funkční rodinné vztahy. Platí to už o její prvotině, válečné romanci Letters from HomeČíst více (2011, č. Dopisy z domova, 2012), která vychází z milostné korespondence jejích prarodičů. Vztahové drama The Pieces We Keep (2013) bylo nominováno na elitní mezinárodní cenu IMPAC Dublin. Nelehké soužití amerických starousedlíků s meziválečnými irskými emigranty líčí autorka v próze The Edge of Lost (2015).

Její pátý a nejúspěšnější román Prodám 2 děti o etice americké společnosti za časů vrcholící Velké hospodářské krize vyšel dosud v úhrnném nákladu půl milionu výtisků. Ankety deníků The New York Times a USA Today ho zařadily mezi stovku nejvýraznějších děl roku 2018.

Knihy autora

PRODÁM 2 DĚTI

edice: MOJE KNIHOVNIČKA
Akce 30% do 7.2.Skladem

Začínající filadelfský novinář Ellis Reed ulovil sólokapra: narazil na dvojici dětí, které se choulí pod poutačem nabízejícím jejich prodej. Lze se v roce 1931 divit? Pád ekonomiky před dvěma lety skoncoval s americkým snem, a tak obyčejným lidem zbyly jen drobné, oči pro ...

Vaše cena: 314 KčPův. cena: 448 Kč

Sleva 30% platí do 7.2.2022

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 30 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“