Domovská stránka > Autor: Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari (1976) je profesorem Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, zabývá se světovými dějinami a dlouhodobými historickými procesy. Jeho knihy Sapiens a Homo deus se staly světovým fenoménem.

Ve svém díle si Harari klade otázky typu: V čem tkví zásadní rozdíl mezi Homo sapiens a ostatními živými tvory? Jaký je vztah mezi historií a biologií? Je historie spravedlivá a má nějaký směr? Je dnešní člověk šťastnější než lidé v minulosti?
Harari přináší překvaČíst vícepivé dějinné analogie a také přehled současného vývoje takových disciplín, jako jsou genetické inženýrství a nanotechnologie, který by mohl v blízké budoucnosti vést k produkci kyborgů, případně k vytvoření anorganické formy života, tedy k popření dosavadního principu přírodního výběru a k jeho nahrazení lidským záměrem.

Své makrohistorické teze Harari vyučuje v bezplatném internetovém kurzu A Brief History of Humankind, jehož se už zúčastnilo více než sto tisíc zájemců. V roce 2009 a 2012 získal Harari Polonskeho cenu za kreativitu a originalitu. V roce 2011 mu byla udělena cena Společnosti pro vojenskou historii Moncado Award za články z této oblasti.

Knihy autora

SAPIENS

Rozebráno

SAPIENS – STRUČNÉ DĚJINY LIDSTVA sleduje z dlouhodobé perspektivy revoluční zvraty na cestě lidského rodu od vzniku Homo sapiens až po současnost. Dramatický je příběh bezvýznamného lidoopa, který před dvěma miliony let někde v koutě Afriky získal vědomí, vyvraždil své ...

498 Kč

HOMO DEUS

Rozebráno

Po bestselleru Sapiens – Úchvatný i úděsný příběh lidstva obrací Yuval Noah Harari zájem k budoucnosti. Analyzuje, jaké důsledky mohou nastat, když se tradiční kolektivní mýty lidstva utkají s novými „božskými“ technologiemi, jako jsou např. umělá inteligence nebo ...

458 Kč

21 lekcí pro 21. století (21 Lessons f…

Rozebráno

VYTVOŘILI JSME MÝTY, abychom sjednotili náš druh.
ZKROTILI JSME PŘÍRODU, abychom získali moc.
MĚNÍME ŽIVOT, abychom uskutečnili svoje nejbláznivější sny.
ALE ROZUMÍME JEŠTĚ SVÝM VLASTNÍM PROBLÉMŮM? Anebo naše vynálezy odsoudí lidstvo k ...

458 Kč

3x HARARI

Rozebráno

Soubor všech tří dosud vydaných knih Yuvala Noaha Harariho v dárkové kazetě za výhodnou cenu. Jedná se o knihy Sapiens, Homo deus a 21 lekcí pro 21. století.

1180 Kč

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 31 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“