Domovská stránka > Beletrie-literatura > Nebezpečné známosti

Nebezpečné známosti

Choderlos de Laclos
překlad Dagmar Steinová
Skladem

Slavný román Nebezpečné známosti francouzského spisovatele Choderlose de Laclose (1741–1803) už víc než dvě století strhuje čtenáře příběhem rafinovaně předstírané lásky, jež je pouze vypočítavou a …

Číst více

279 KčZaregistrujte se
a získejte 20% slevu

(Cena je včetně 10 % DPH)

O knize

Slavný román Nebezpečné známosti francouzského spisovatele Choderlose de Laclose (1741–1803) už víc než dvě století strhuje čtenáře příběhem rafinovaně předstírané lásky, jež je pouze vypočítavou a krutou hrou. Dva hlavní aktéři, markýza de Merteuil a vikomt de Valmont rozdmýchávají milostné city svých obětí, které ze msty nebo pro zábavu vtahují do svých nemilosrdných hrátek. Kořením příběhu jsou jejich neuvěřitelně vykalkulované spletité strategie, aristokratický cynismus, ale i velmi trefná analýza matoucích citů, které nakonec zničí i oba konspirátory lásky.
Jeden z nejčtenějších světových románů stále láká k filmovému zpracování. Po Vadimově adaptaci s Jeanne Moreau a Gérardem Philipem natočil Miloš Forman film Valmont, mírně komediální interpretaci s Annette Bening a Colinem Firthem v hlavních rolích. Snad netřeba dodávat, že se film setkal s obrovským úspěchem.

Vydání*: 2.
Datum vydání: 02/2019
Vazba: pevná
Stran: 456
Formát: A5 (130x200 mm)
ISBN: 978-80-7335-572-2
EAN: 9788073355722

Odkazy

Recenze

ikonaIntrikami ku lásce, ("Na první pohled jsem se zamilovala do luxusní obálky, která je z velké části vyvedena v matu, ale květy růží se lesknou a jsou plastické..." Ivana Pásková, Chrudimka.cz)
ikonaPrávě vychází strhující román, který okouzlil i Formana., („… strhuje čtenáře příběhem rafinovaně předstírané lásky, jež je pouze vypočítavou a krutou hrou…“ Zdeněk Svoboda, KRAJSKÉ LISTY)

Soubory ke stažení

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 31 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 28 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“
';