0 POLOŽEK
0 Kč
Zbývá 1500 Kč do dopravy Zdarma
Nacházíte se » Leda.cz - úvod » Beletrie-literatura » Oni nevědí, co činí
Obálka k Oni nevědí, co činí
Jussi Valtonen
překlad Michal Švec
Skladem
Běžná cena 398 Kč

Cena pro členy KLUBU LEDA: 279 Kč
Můžete ušetřit: 119 Kč (30 %)

(Cena je včetně 10 % DPH)

Úspěšný neurovědec Joe Chayefski je muž s mnoha problémy, a to nejen takovými, které občas sami zažíváme, ale i mnohem méně obvyklými. Jeho žena je zahlcena prací, dcera tráví většinu času se smartphonem nejnovější generace a kdosi neznámý začal obtěžovat rodinu protesty proti Joeovým laboratorním pokusům na zvířatech. Nějak to pravděpodobně souvisí také s jeho bývalou ženou, která žije ve Finsku, a jejich synem. Ve snaze bránit svoji novou, americkou rodinu před násilím a svou dceru před zneužíváním bezohlednou technologickou firmou je Joe donucen přehodnotit své postoje a podniknout drastické kroky, aby zachránil ty, které miluje.

Valtonenův velký společenský román, který se z větší části odehrává v blízké budoucnosti, přináší vypjaté psychologické drama, jehož některé pasáže spadají do žánru techno-thrilleru nebo dokonce techno-hororu. Role zločinců přísluší bezskrupulózním technologickým firmám, mediálním monopolům, farmaceutickému průmyslu a teroristickým buňkám. Hlavní postavy románu pronásleduje neklid a nespokojenost se současným světem, citové odcizení i vzájemné neporozumění mezi evropskou a americkou kulturou. Ze všeho nejvíc ale trpí nezamýšlenými důsledky svých vlastních činů v komplikovaném globálním prostředí.

Vyplatí se přečíst pozorně těch několik set stran? V tomto případě ano. Valtonenovy postavy – především sám Joe, jeho bývalá manželka Alina a jejich syn Samuel – jsou komplikované, plasticky zobrazené osobnosti, usilující o život v pravdě a současně podléhající klamným iluzím. Na povrch se dostávají staré, hluboké problémy, ale také ještě znepokojivější otázky, které souvisejí se zneužíváním digitálních technologií a psychofarmak. Budoucnost, kterou román zachycuje, se totiž už začala dít, třebaže kniha dramatičnost jejích projevů zatím daleko překonává.

Román oceněný prestižní literární cenou Finlandia (2014) byl dosud přeložen do devíti jazyků a jen ve Finsku se ho prodalo přes sto deset tisíc výtisků.

Ohromující!
– HELSINGIN SANOMAT (Finsko)

Mrazivý, brilantně vykreslený portrét současné společnosti.
– L'EXPRESS (Francie)

Úchvatné drama.
– DAILY MAIL (Anglie)

Mimořádně naléhavá prosba o soucit.
– DE STANDAARD (Belgie)

Vzrušující, nápaditý a vyzrálý román.
– EST UJSÁG (Maďarsko)

Velký román mapující dosud neprobádaná rizika.
– SAND AM MEER (Rakousko)

Vydání*: 1. | Datum vydání: 02/2018 | Vazba: měkká | Stran: 488 | Formát: A5 (145 x 225 mm) | ISBN: 978-80-7335-526-5 | EAN: 9788073355265

Soubory ke stažení

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, Sberbank, QR platba
logo LEDA