0 POLOŽEK
0 Kč
Zbývá 1500 Kč do dopravy Zdarma
Nacházíte se » Leda.cz - úvod » Beletrie-literatura » Polský jezdec
Obálka k Polský jezdec
Antonio Muñoz Molina
překlad Vladimír Medek
NovinkaSkladem
Běžná cena 447 Kč

Cena pro členy KLUBU LEDA: 313 Kč
Můžete ušetřit: 134 Kč (30 %)

(Cena je včetně 10 % DPH)

Polský jezdec, částečně autobiografické vypravěčovo rozpomínání, které zahrnuje i paměť jeho předků a mnoha blízkých lidí i sousedů, sleduje tragické, komické i absurdní zvraty v osudech Španělů, neúprosně diktované mocenskými zápasy od zavraždění premiéra Juana Prima roku 1870 až do devadesátých let 20. století. První část románu tvoří pestrá mozaika osobních osudů zachycující životní přeměny v imaginárním severoandaluském městečku Mágině během oné doby. Následujícím dvěma částem dominuje intenzivní milostný příběh, který se odehrává na pozadí vzrušujících společenských událostí.

Kniha je výpovědí o dospívání, o stopách minulosti přecházejících do současnosti, o objevování ztraceného času, o moci probuzené paměti a znovuobjevených vzpomínek, mnohdy nespolehlivých a falešných. Může být naše prožívání úplné, když máme jen částečné vědomí minulosti? Jak jsme se změnili, když nám byly odebrány vzpomínky? Poskytne nám pátrání v minulosti natolik pevnou oporu, abychom se dobrali podstaty přítomnosti i nás samotných? Dlouhé věty zahalené oparem stesku a chladných máginských nocí čtenáře pohltí a vtáhnou do silného příběhu, v němž se může dozvědět mnoho nejen o Španělsku, ale i sám o sobě.

Polský jezdec patří k nejúspěšnějším románům napsaným ve Španělsku po obnovení demokracie a je řazen mezi sto nejlepších španělských románů 20. století.

Datum vydání: 25. 9. 2018 | Vazba: pevná | Stran: 544 | Formát: A5 (145 x 225 mm) | ISBN: 978-80-7335-553-1 | EAN: 9788073355531

Odkazy

Recenze

ikonaMuñoz Molina, Antonio Polský jezdec (Markéta Šimková, iLiteratura.cz), (...Antonio Muñoz Molina napsal knihu, která nejednoho čtenáře uchvátí svými podmanivými, snivými větami, silným příběhem a propracovanou narativní linií.)

Soubory ke stažení

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, Sberbank, QR platba
logo LEDA