0 POLOŽEK
0 Kč
Zbývá 1500 Kč do dopravy Zdarma
Nacházíte se » Leda.cz - úvod » Beletrie-literatura » Velký Gatsby (první ilustrované české vydání)
Obálka k Velký Gatsby (první ilustrované české vydání)
Francis Scott Fitzgerald
překlad Rudolf Červenka, Alexander Tomský
NovinkaSkladem
Běžná cena 378 Kč

Cena pro členy KLUBU LEDA: 265 Kč
Můžete ušetřit: 113 Kč (30 %)

(Cena je včetně 10 % DPH)

Ilustrováno Tomski&Polanski.

Velký Gatsby byl mnohokrát prohlášen za největší a nejkrásnější milostný román všech dob, podobně úchvatný jako Romeo a Julie. Je ho však možné číst i úplně jinak – jako nezvykle pojatou detektivku, jako zobrazení divoké „jazzové“ podoby amerického snu, jako mafiánský příběh, román o dospívání, podobenství o nespravedlnosti života a světa, možná i jako pohádku o neposlušné holčičce – podle čtenářské zkušenosti, povahy, věku nebo nálady. Existuje něco jako poselství románu? Aby naplnil svůj sen, rozdává se Jay Gatsby citově i hmotně až za hranici možného – a jeho bezmezná touha přivolá tragické ztroskotání.

Datum vydání: 3. 12. 2018 | Vazba: pevná | Stran: 224 + 34 | Formát: A5 (145 x 210 mm) | ISBN: 978-80-7335-564-7 | EAN: 9788073355647

Odkazy

Komentáře

ikonaVelký Gatsby na Goodreads, (Velký Gatsby patří podle Goodreads mezi tři nejlepší knihy 20. století.)

Recenze

ikonaGatsby není jen k maturitě, ale i pro potěšení. Ve stylovém provedení vychází nový Velký Gatsby (EuroZprávy.cz), (...Důležitou součástí je grafická podoba knihy navržená designerským studiem Tomski&Polanski, kteří kromě obalu přispěli 34 velmi osobitými ilustracemi, jež vycházejí z noblesy dvacátých let...)
ikonaZásadní americký román vychází poprvé s úžasnými ilustracemi (Zdeněk Svoboda, Krajské LISTY), (... překlad je bravurní, plný krásných slov, obratů a zachycených momentů a neméně důležitou součástí této zásadní knihy je i grafická část...)

Soubory ke stažení

Ukázky

DALŠÍ TITULY OD TOHOTO AUTORA

Zobrazit všechny tituly autora: Francis Scott Fitzgerald
ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, Sberbank, QR platba
logo LEDA