Sestřička

Profese, která mi změnila život… a vám možná taky

Akce 40% do 3.2.Skladem

Otevírají se před námi dveře nemocnice, abychom byli svědky těžkých i krásných okamžiků, které při svém povolání zažila autorka, zdravotní sestra Christie Watsonová. Seznámíme se nejen s hluboce ci…

Číst více

Vaše cena
173 Kč
Běžná cena
288 Kč
Ušetříte 115 Kč

Sleva 40% platí do 3.2.2023

(Cena je včetně 10 % DPH)

O knize

Otevírají se před námi dveře nemocnice, abychom byli svědky těžkých i krásných okamžiků, které při svém povolání zažila autorka, zdravotní sestra Christie Watsonová. Seznámíme se nejen s hluboce citlivým portrétem jedné zdravotní sestry, ale i s mnoha lidmi, do jejichž životů při plnění svých profesních úkolů vstoupila.
Na novorozenecké jednotce intenzivní péče se maličcí pacienti v inkubátorech pohybují na samé hraně přežití – jako Emmanuel, kterému je pouhých čtyřiadvacet týdnů a váží jen 900 gramů.
Na dětském oddělení sestry jemně myjí vlasy dvanáctileté Jasmíně, kterou otrávily zplodiny při požáru. Tělo jako by najednou bylo lehčí… to dívka zemřela.
Na pohotovosti je plno jako každý den – péči je třeba poskytnout jak křehké šedovlasé Betty, jež má bolesti na hrudníku, tak pacientům, jejichž problémy vyvolala závislost na drogách nebo alkoholu.
Na geriatrickém oddělení přichází nejvíc ke slovu samotná podstata ošetřovatelství: podpora důstojnosti pacienta, opravdový zájem, projevovaná něha a respekt k jeho osobnosti.
A potom úrazová pohotovost:
„I tentokrát mě před dveřmi na pohotovost sevře strach. Bude lepší, když se tam vydáme společně. Nádech, výdech. Když půjdete se mnou, všechno zvládneme. Chyťte mě za ruku a pevně se držte. Společně dveře rozrazíme a postavíme se čelem k čemukoli, co nás za nimi čeká, všem hrůzám i krásám života. Nelekneme se ničeho. Dokud se budeme držet, ruce se nám nebudou třást.“

Knížka, která mě přiměla až k pláči a k zamyšlení. A taky jsem se od srdce zasmál – a hlavně si teď této málo oceňované profese ještě víc vážím!
ADAM KAY, lékař a spisovatel

Zkuste projít stránky téhle knihy a neubráníte se dojetí nad každodenním hrdinstvím žen i mužů vykonávajících toto mimořádně náročné povolání. Autorčiny zážitky se vám budou zjevovat před očima ještě hodně dlouho…
THE SUNDAY TIMES

Nepamatuji si, aby mě někdy knížka tolik dojala, že by mě s takovou samozřejmostí uvedla do nového světa, jenž oplývá životem a znepokojuje smrtí. Nebudu mít klid, dokud se lidé, které mám ráda, do téhle knihy nezačtou.
THE SUNDAY TELEGRAPH

Pronikavý a silný příběh zdravotní sestry. S ženami i muži tohoto povolání přijde během života do styku každý z nás, jim vděčíme za odbornou a citlivou péči od narození až do posledních dnů. Tohle je knížka nejen pro každou sestru – ale i pro každého, kdo chce porozumět ošetřovatelství jako umění a vědě.
JANE CUMMINGS, hlavní sestra Anglie

Vydání*: 1.
Datum vydání: 22. 11. 2019
Vazba: pevná
Stran: 256
Formát: 155 x 230 mm
ISBN: 978-80-7335-596-8
EAN: 9788073355968

Odkazy

Komentáře

Recenze

ikonaRECENZE: Sestřička | Christie Watsonová, ("Věřte, že po otevření knihu zavřete až s poslední stránkou a díky stylu, jakým je kniha napsaná si odnesete spoustu cenných informací." Pinky v knihách)
ikonaRECENZE: Sestřička, Christie Watson , ("...Mnohé lidské osudy vás vezmou za srdce a zamyslíte se nad tím, že život je opravdu velmi křehký." Zaostřeno na knihy)
ikonaSestřička - Christie Watsonová, ("...Hodnotím ji 90 % a určitě jsem ji nečetla naposledy." Hlava v knihách)

Soubory ke stažení

Ukázky

Odběr novinek

Uveďte svůj email a jako první se dozvíte o právě vydaných knihách a mimořádných nabídkách.

Uvedením svého emailu souhlasíte s odběrem newsletteru, který odesíláme maximálně dvakrát týdně.
O vaše data se staráme v rámci Pravidel ochrany osobních údajů.

Proč právě Leda?

Tradičně nejvyšší kvalita
Ušetříte

20% sleva pro členy klubu Leda

Doprava zdarma

Doprava pro členy klubu Leda při nákupu nad 1000 Kč zdarma

Široký výběr jazyků

Najdete u nás tituly pro 34 jazyků

Kvalita

Na trhu jsme již 31 let

LEDA CZ
„Každý rok 25 knižních delikates.“
';